Another round of the Group 4 season is done and dusted.
Subscribe now for unlimited access.
or signup to continue reading
There was some great games over the weekend across all grades.
And we have photos, video, results and ladders following the weekend's matches.
But before you get to that, you can also check out our past galleries:
- Scores and point-scorers provided by Group 4 Rugby League.
DUNGOWAN v WERRIS CREEK
Dungowan Recreation Reserve.
First grade: WERRIS CREEK 32 (Issah Millgate 2, Zac Leonard 2, Jamie Bailey, Marty Shaw tries, Harlee Millgate 4gls) d DUNGOWAN 6 (Matt Wilson try, Brock Morgan gl).
Ladies League Tag: DUNGOWAN 36 (Ellie New 2, Paris Knox 2, Jamie Blackler, Sammy Judd tries, Emma Carrigan 4, Sarah Stackman 2gls) d WERRIS CREEK 12 (Tobi-Lee Clough 2 tries, Casey Hatch 2gls)
BOGGABRI v GUNNEDAH
Jubilee Oval, Boggabri.
First grade: GUNNEDAH 44 (Dylan Lake 2, Aaron Donnelly 2, Deacon Sankey 2, Nic Altman 2, Matt Brady tries, Brady 4gls) d BOGGABRI 26 (Jayde Campbell, Nic Millar, Matt Gillham, Mitch Campbell, Matt Avendano tries, Dylan O'Brien 3gls)
Second grade: Gunnedah 20 (Jackson Brookman 2, Paul Sharpley, Ash White tries, Jonathon Crowe 2gls) d BOGGABRO 0.
Ladies League Tag: GUNNEDAH 24 (Jacqui Jones 2, Madeline Buhagiar 2, Taryn Maher tries, Khobi Devine 2gls) d BOGGABRI 0.
NORTH TAMWORTH v MANILLA
Jack Woolaston Oval.
Second grade: NORTH TAMWORTH 24 (Dilan Bateman 2, Shaquille Ervine, Tim Gordon tries, Luke Fisher 4gls) drew with MANILLA 24 (Shaun Spence 2, Jayse Starr 2, Mitch Doring tries, Doring 2gls).
Ladies League Tag: NORTH TAMWORTH 38 (Holly Bynge 2, Bronte Harris 2, Leica Le Brocq, Steph Fulwood, Georgia Horniman, Sophie Hardcastle tries, Jesse Brown 3, Le Brocq gls) d MANILLA 0.
KOOTINGAL v NARRABRI
Kootingal Oval.
First grade: KOOTINGAL 44 (Logan Howard 2, Chris Vidler 2, Weill Saunders, Leroy Livermore, Ryley Taylor, Jack Rumsby, Nicholas Pascoe tries, Sam Taylor 2, Nicholas Pascoe, Kyle Cochrane gls) d NARRABRI 22 (Isaiah Adams 2, Brady Jenkins, Jess O'Neil tries, Brenton Cochrane 3gls).
Second grade: NARRABRI 34 (Jamie Bellemy 2, Robert Doolan 2, Brad Chapman, Shaun Fogarty tries, Doolan 5gls) d KOOTINGAL 30 (Leroy Livermore 2, Joshua Jule, Brodie Sowter, Jesse O'Leary tries, Dustin Munn 5gls)
Under 18: KOOTINGAL 14 (Connor Harvey, Johnty Pettet, Ben Ashley tries, Pettet gl)j drew with NARRABRI 14 (Rodney Lamb, Kalab McMillan, Jordyn Mowle tries, Harry Pattison gl).
Ladies League Tag: KOOTINGAL 26 (Natasha Allan 4, Madison Roach tries, Jess Hall 2, Erin Hickey gls) d NARRABRI 8 (Mikaela Woodward 2 tries).
SOUTH WEST ROBINS v WERRIS CREEK
Scully Park.
Second grade: SOUTH WEST ROBINS 40 (Nelson Smith 2, Mitch Porter 2, Brad Withers, Adam Krogg, Robert Morris, Anthony Reid tries, Shannon Swan 3, Robert Morris gls) d WERRIS CREEK 26 (Jye Stanford 2, Dylan Brand 2, Mick Wright, Cohal Millgate tries, Brand gl).
Ladies League Tag: WERRIS CREEK 24 (Dayna Porter 2, Chloe Tickle 2, Jorja Tory Jess Baker tries) d SOUTH WEST ROBINS 12 (Sheena Ruttley, Tarniece Berry tries, Sheleaka O'Leary-Cloak, Renee Leigh gls).
NEXT WEEK
Round 14 - Saturday August 17: Gunnedah v North Tamworth (Kitchener Park, Gunnedah), Werris Creek v Boggabri (David Taylor Park, Werris Creek), Sunday - Narrabri v Dungowan (Collins Park, Narrabri), Kootingal bye.