Another round of the Group 4 season is done and dusted.
Subscribe now for unlimited access.
or signup to continue reading
There was some great games over the weekend across all grades.
And we have photos, video, results and ladders following the weekend's matches.
But before you get to that, you can also check out our past galleries:
- Scores and point-scorers provided by Group 4 Rugby League.
WERRIS CREEK v GUNNEDAH
David Taylor Park, Werris Creek
First grade: WERRIS CREEK 38 (Miles Kearney 3, Issah Millgate, Cody Tickle, Jamie Bailey, Zac Leonard, Nathaniel Slater tries, Bryce Daniels 3gls) d GUNNEDAH 34 (Matt Brady 2, Liam Ireland, Nick Altman, Matt Baker, Kurt Hartmann tries, Brady 5gls) B&F: 3 Cody Tickle (WC), 2 Matt Brady (G), 1 Dwight Millgate (WC).
Second grade: GUNNEDAH 52 (Deacon Sankey 5, Toby Morris, Jackson Brookman, Liam Ireland tries, Jonathon Crowe 8gls) d WERRIS CREEK 12 (Peter Johnson, Jye Stanford, Kenny Trindall tries). B&F: 3 Deacon Sankey (G), 2 Jonathon Crowe (G), 1 Jye Stanford (WC).
Ladies League Tag: GUNNEDAH 20 (Rachel Jenkins, Jacqui Jones, Madeline Buhagiar, Carys Griffiths tries, Khobi Devine 2gls) d WERRIS CREEK 18 (Dayna Porter 4 tries, Casey Hatch gl) B&F: 3 Jacqui Jones (G), 2 Dayna Porter (WC), 1 Khobi Devine (G).
KOOTINGAL v BOGGABRI
Kootingal Oval
First grade: KOOTINGAL 44 (Kyle Cochrane 3, Will Saunders 2, Jack Anderson, Jordan Sharpe, Logan Howard tries, Cochrane 6gls) d BOGGABRI O. B&F: 3 Chris Vidler (K), 2 Matt Gillham (B), 1 Jordan Sharpe (K).
Second grade: BOGGABRI forfeited.
Ladies League Tag: KOOTINGAL 16 (Abby Schmiedel, Jess Hall, Moesha Clarke tries, Hall 2gls) d BOGGABRI 6 (Cassidy Morley try and gl). B&F: 3 Natasha Allan (K), 2 Jess Hall (K), 1 Peta Devine (B).
MANILLA v SOUTH WEST ROBINS
Manilla Showground
Second grade: MANILLA 50 (Adam Ruttley 3, Abel Carney, Blake Smith, Brad Way, Ashley Swan, Isaac Devine, Reece Dixon tries, Mitch Doring 7gls) d SOUTH WEST ROBINS 12 (Karwin Knox, Shannon Swan tries, Swan 2gls) B&F: 3 Rodney Rolls (M), 2 Adam Ruttley (M), 1 Jayse Starr (M).
Ladies League Tag: SOUTH WEST ROBINS 26 (Joan O'Leary 2, Jacqueline Murphy 2, Tarneice Berry tries, Sheleaka O'Leary-Cloake 2, O'Leary gls) d MANILLA 10 (Lindsey Jobson, Jayne Bevitt tries, Bevitt gl) B&F: 3 Jacqueline Murphy (SWR), 2 Sheena Ruttley (SWR), 1 Jayme Averillo (M).
NARRABRI v NORTH TAMWORTH
Collins Park, Narrabri.
First grade: NORTH TAMWORTH 60 (Jeremy York 3, Zac Nigro 2, Mitch Sheridan, Richard Clegg, Jake McManus, Brock Wadwell tries, McManus 8gls) d NARRABRI 0. B&F: 3 Jake McManus (NT), 2 Nic Dobson (NT), 1 Alec Cocking (NT).
Second grade: NARRABRI 30 (Robert Doolan 2, Troy Ward 2, Troy Ward snr, Ashley Hynch tries, Doolan 3gls) d NORTH TAMWORTH 14 (Daniel Semms 2, Jeremy Munro tries, Damien Cutmore gl) B&F: 3 David Toomey (N), 2 Robert Condran (N), 1 Daniel Semms (NT).
Under 18: NORTH TAMWORTH 22 (Kobe Bone 3, Liam Ball tries, Hudson Shaw 3gls) d NARRABRI 4 (Bailey Ballangary try) B&F: 3 Kobe Bone (NT), 2 Braydon Reid (NT), 1 Lochie Trindall (N).
Ladies League Tag: NORTH TAMWORTH 58 (Kimberley Resch 5, Stephanie Fulwood 2, Sophie Hardcastle 2, Kate Sutherland, Jesse Brown tries, Resch 6, Brown gls) d NARRABRI 6 (Telisha Hilderson try and gl) B&F: 3 Leica Le Brocq (NT), 2 Jesse Brown (NT), 1 Telisha Hilderson (N).
DUNGOWAN v MANILLA
Dungowan Recreation Reserve
Ladies League Tag: DUNGOWAN 34 (Paris Knox 3, Brianna Trickett, Alina Swan, Chloe Shanley, Taylor Holcombe tries, Emma Carrigan 2, Sarah Stackman gls) d MANILLA 4 (Jayme Averillo try) B&F: 3 Alina Swan (D), 2 Taylor Holcombe (D), 1 Paris Knox (D).
Ladies League Tag: DUNGOWAN 42 (Ellie New 2, Brianna Trickett, Alina Swan, Paris Knox, Chloe Shanley, Jamie Blacker, Georgia Holcombe tries, Emma Carrigan 4, Sarah Taylor gls) d SOUTH WEST ROBINS 0. B&F: 3 Emma Carrigan (D), 2 Paris Knox (D), 1 Shay Young (SWR).